Minsk’de Ulaşım İmkanları

0
61

Minsk’de ulaşım imkanları çok geniştir. Halkın büyük bir çoğunluğu toplu taşıma araçlarını kullanır. Yerel halk aylık biletler ile ücret ödemesi yapar ama sizin jeton veya bilet almanız gerekli. Bunun için otobüs durakları yanında ki büfeleri veya metro girişlerinde bulunan kasaları kullanmalısınız.

Minsk’de metro, troleybus, otobüs, hızlı taksi, tramway, tren ve taksi ile istediğiniz yere rahatça ve çok ucuz ulaşmanız mümkün. Mesela şehrin bir ucundan diğer ucuna metro ile 45 dakikada varabilirsiniz. Metro en hızlı ulaşım aracıdır. Metronun gitmediği yerlere diğer ulaşım araçları ile gidebilirsiniz.

Minsk’de bulunduğunuz sürede ulaşım imkanlarınız için taksi kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü taksi ücretleri ucuzdur ve taksi en güvenli ulaşım aracıdır. Taksi çağırmak için 155, 162, 7788 gibi taksi duraklarının numaralarını arayarak, bulunduğunuz adresi ve adınızı söylemeniz yeterli. Bu bilgiler olmadan taksi adresinize gelmez!

Taksiyi aradığınızda operatör cevap verdiğinde bulunduğunuz adresi ve adınızı söyleyin. Sizi biraz beklettikten sonra aracın kaç dakika içinde geleceğini ve aracın markası ile rengini söyleyecektir. Bu şekilde sizin için gelen aracı çok daha kolay bulabilirsiniz.

Taksiler 24 saat çalışmaktadır. Her zaman telefon ile taksi çağırın. Yolda durduracağınız taksiler daha fazla ücret talep eder, unutulan eşyalarınızı vs geri alamayabilirsiniz. Bu nedenle sürekli taksi duraklarını aramanız ve belirli yerlerden taksi çağırmanız önemli. Hatta kafelerde, restoranlarda vs. garsonlardan rica etmeniz durumunda onlar da sizin için taksi çağırabilirler.

Güncelleme: Über taksi programını telefonunuza yükleyerek daha hızlı ve kolay taksi çağırmanız da mümkün!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı yazın